ДНЗ №28 | Бердичів
ДНЗ №28 | Бердичів

ІСТОРІЯ закладу

1 листопада 1979 року – день відкриття дошкільного навчального закладу № 28 «Казка».  У той незабутній період і була створена профспілкова організація ДНЗ, що одразу стала дієвим центром розвитку та згуртування молодого колективу.

Необлаштована новобудова та 2,5 га болотяної території, відсутність зелених насаджень, обладнання на майданчиках не злякали колектив однодумців на чолі з молодою завідуючою Швець Катериною Миколаївною.

Активну участь у благоустрої взяли усі члени профспілкової організації на чолі з профоргом Нелипович Ганною Прокопівною.

«Хто добре запалився, той добре почав, а добре почати – це наполовину завершити» -  зазначав великий український філософ Григорій Сковорода.

                                                                            Перші збори колективу.

Молодість, завзятість, працелюбність та великий творчий потенціал  профспілкового активу зуміли запалити вогник, що допомагав подолати будь-які труднощі. Мились вікна, виносилося сміття, розбивалися клумби та рабатки, а далі – переносилися стіни, облаштовувалися групові кімнати.

Багато зусиль докладено до того, щоб дошкільний навчальний заклад став справжньою казкою для малят.

До першого активу профспілкового комітету ДНЗ входили працівники:

Нелипович Ганна Прокопівна, 

Постригань  Ірина Петрівна, 

Сільчина Любов Іванівна, 

Левківська Лідія Іванівна, 

Гуменюк Тетяна Сергіївна.

Девізом того періоду можна було б визначити слова Платона «Дбаючи про щастя інших, ми знаходимо своє власне»

                                                                 

                                                                             

 Профспілкова нарада комітету

 

  З дня виникнення профспілки ДНЗ завжди в центрі уваги стояла людина – її праця, здоров’я, відпочинок. Вирішувались питання, пов’язані з охороною праці та технікою безпеки, врегулювання трудових взаємовідносин, матеріального та морального заохочення, оздоровлення працівників. Зростав не тільки професійний рівень педагогів, а й виникали дружні, теплі, родинні взаємовідносини. Незабутніми стали  для молодих вихователів, що ставали на весільний рушник, привітання та щирі побажання від адміністрації, колективу та профспілки.

Якою теплотою та зворушливістю наповнені спогади колективу про вечори відпочинку до новорічних та Березневих свят, участі у демонстраціях на Жовтневі та Травневі свята.   

Молода завідуюча Катерина Миколаївна Швець завжди підтримувала хороші зачинання профспілкового комітету, сприяла зміцненню взаємостосунків в колективі,  матеріально та морально заохочувала працівників, що віддавали улюбленій справі значну частку своїх сил та часу.

«На день треба дивитись як на маленьке життя» зазначав Максим Горький.

Життя профспілкової організації дитячого садка було відкрите для усіх працівників. Інформаційний центр профспілок висвітлював свої  місячні та квартальні плани, графіки відпусток, діяв екран економії та бережливості, санітарного стану групових кімнат та приміщень. Завжди у центрі уваги були умови змагання між групами,  що налаштовували на піднесення професійного рівня та бажання досягти кращих успіхів.

        З 1980 року у практику роботи ДНЗ введено  щомісячні рейди по перевірці санітарного стану груп. Активну участь у них приймали і профспілки. Такі заходи давали змогу не тільки контролювати санітарно-гігієнічний стан, а й побачити відношення колективу до справи. Старанність і  сумлінність завжди підтримувались та заохочувались адміністрацією, профспілками.

Неодноразово робота профспілкової організації ДНЗ № 28 відмічалася почесними грамотами та свідоцтвами міського відділу освіти.  Колектив був переможцем міського змагання  на кращий  дошкільний заклад, на кращу підготовку до навчального року, за результатами освітньо-виховної роботи. Про це свідчать Свідоцтва, Почесні грамоти міскво  та облпрофспілки.

Діяльність ДНЗ №28 було відмічено на міській дошці пошани.

Профспілковий комітет, виконуючи своє головне завдання по дотриманню в освіті чинного трудового законодавства, одночасно вирішував питання морального зростання кожного працівника. 

Завжди в дитячому садочку з великою шаною відносились до людей, які пройшли Велику Вітчизняну війну, не шкодували своє життя для захисту Вітчизни. Традиційними були зустрічі з ветеранами на День Перемоги та День визволення міста Бердичева.

 

«Це стара історія, але вона завжди залишається новою»   


Вихованню патріотичних почуттів малят сприяють зустрічі з молодими воїнами Бердичівського гарнізону, 26-ї артилерійської бригади. Цікаві розповіді про військове життя,  навчання, військову техніку захоплювали подих дітей, викликали бажання бути майбутніми захисниками Вітчизни.

Також цікавими та повчальними були організовані зустрічі з воїнами АТО, де діти мали змогу показати свої таланти та висловити щиру вдячність воїнам за їхню мужність, відвагу, а воїни, у свою чергу, могли перепочити та зарядитись позитивними емоціями від виступів дітей.

З квітня 2000 року профспілковий комітет ДНЗ № 28 очолила  Ковтун Неля Михайлівна. Це досвідчений педагог, що наділений усіма позитивними людськими якостями, професійною майстерністю, відповідальністю.

 В сучасних умовах, представляючи та захищаючи права членів профспілки на працю, відпочинок, належні безпечні і здорові умови праці, оплату праці, соціальне забезпечення та інші соціально-економічні права  та інтереси   профоргом було узгоджено та затверджено перший колективний договір 2001-2003 року.

 А  у 2004 року вступив у силу другий колективний договір, що сприяв посиленню правових гарантій та забезпеченню усіх соціальних виплат працівникам.

Значною подією 2001 року була участь завідуючої ДНЗ  Швець К.М.  у ІІ з’їзді освітян України.

Працюючи у тісній єдності з Профспілковим комітетом Управління освіти та науки, що очолює досвідчений та компетентний організатор Цвєткова Анжела Микитівна,  профспілковий комітет ДНЗ № 28 активно працює над  питанням оздоровлення працівників  та їх дітей усіма формами.  Наші  педагоги мали змогу оздоровити своїх дітей у літніх таборах відпочинку, оздоровитись у санаторіях м. Саки, м. Ворзеля, м. Макова, м. Дениші тощо.

        Працівники ДНЗ регулярно отримують одноразову грошову допомогу у разі ушкодження здоров’я, поховання близьких людей, складного матеріального становища .

        Незабутніми, надзвичайно цікавими, наповненими глибоким змістом були туристичні поїздки до Почаївського монастиря, Уманського Софіївського парку, Карпат, Львова, Чернівців, Межигір’я.

Життя нашого колективу завжди різноманітне,  багатогранне коло інтересів охоплює музику, літературу, рукоділля, кулінарію та спорт.

Творчість наших педагогів неодноразово відмічалась на різноманітних конкурсах, виставках, міських заходах.

Багатьом запам’яталось виконання  пісень, віршів, танців самодіяльного колективу «Полісянка».  Авторська пісня муз керівника Пекер К.В. «Місто моє Бердичів» знайшла відгук у серцях наших земляків.

Українська народна пісня «Рута-м’ята», чарівний голос муз керівника Платонової Юлії Володимирівни, запальна полька «Полісяночка» були відмічені на обласному огляді самодіяльних колективів у 1999 році.

Кондитерські вироби кухаря Пікуль Ядвіги Володимирівни були відмічені журі конкурсу професійної майстерності кухарів дошкільних закладів у 2001 році.  А її смачні пиріжки, печиво, млинці знайшли справжнє визнання серед  маленьких вихованців.

У 2017 році на конкурсі пирогів  «Таки смачно у Бердичеві» активний член профспілки Тетяна Кіндрась отримала нагороду за оригінальність оформлення смачного пирога

Вишиті рушники, іграшки, квіткові композиції, створені  умілими жіночими руками знаходять своє визнання на щорічних  виставках  до   святкування Дня міста.

Відвідування колективом  музею міста Бердичева  викликало значний інтерес до подій минулого і сьогодення. Адже виховати почуття любові до рідного міста можна тільки тоді, коли добре знаєш його.

Невеликі твори-мініатюри наших вихователів «Я люблю свій Бердичів» розкривають істинні почуття громадян, земляків.

У  лютому 2004 року молодий педагог ДНЗ № 28  Червона Олена Ростиславівна зайняла почесне перше місце у конкурсі «Вихователь -2004», була відмічена премією та подарунком від профспілок міста.

Члени профспілки ДНЗ № 28 є активними учасниками конкурсу-огляду художньої самодіяльності освітянських колективів міста.

На базі закладу проходить безліч фестивалів, свят, конкурсів з участю дітей інших ДНЗ міста 

«У цьому світі багатими нас робить не те,

що ми одержуємо, а те, що ми віддаємо»

                       Генрі Бічер

Плинуть роки, змінюється колектив. Адміністрація, профспілковий комітет не забуває про ветеранів праці, людей що доклали багато  зусиль до виховання підростаючого покоління.  Привітання  з ювілеями, святами, запрошення на вечори відпочинку та професійні свята завжди будуть одним з провідних тем діяльності профспілкової організації. Незабутніми для нас є люди:

         Ковальчук Броніслава Степанівна

                         Неліповіч Ганна Прокопівна

                                  Горган Тетяна Іванівна

                                         Мукомел Томіла Данилівна

                                                 Чепюк Ніна Михайлівна

                                                         Боголюб Тамара Степанівна

                                                                Кулікова Наталя Миколаївна

                                                                         Сільчина Любов Іванівна

                                                               Горохівська Ганна Макарівна

                                                    Мусевич Лариса Леонідівна

                                         Войтко Клавдія Петрівна

                                Гресько Руслана Василівна

                     Войцехівська Лариса Іванівна

А роки ідуть неначе річка ллється… Не одне покоління вихованців та вихователів виростив і благословив у щасливу путь наш садок і тепер уже діти педагогів продовжують традиції батьків та виховують наступне  покоління дошкільнят.

Багато працівників віддали чверть, а то і третину віку роботі в нашому дошкільному закладі. Та вже стало доброю традицією напередодні новорічних свят зустрічатися з ветеранами праці, пенсіонерами, хто багато років свого життя віддав справі виховання підростаючого покоління в «Казці». Ми впевнені, що започаткована традиція буде продовжуватись і надалі, і молодь буде мати змогу спілкуватися із справжніми наставниками, знавцями своєї справи і хочемо, щоб вони знали, що ми їх поважаємо і завжди згадуємо з повагою.

Виходять педагоги на пенсію, займаються своїми справами, та часто згадують своїх колег, зустрінуть десь у місті, розпитують: «Як там у нас?». А зустрітись усім разом так і не доводиться.

В 2013році колектив ДНЗ очолила завідуюча Леся Володимирівна Пойдіна.  Вдалий керівник: творча, мудра, та розумна жінка, справжній професіонал, вона  зуміла створити в колективі «Казки» атмосферу довіри, теплоти, добра. Продовжила добрі традиції, які склалися в закладі  а також внесла свої  нові ідеї організації та згуртування колективу. Разом із вихователем-методистом Катинською Анастасією Вікторівною створює умови для впровадження інноваційних технологій,  нових сучасних підходів до виховання та навчання дітей. Колектив,  взявши на озброєння ідеї молодих керівників, створює сучасний дитячий садочок, в якому буде щаслива кожна дитина.

Завдяки компетентному  керівництву досвідчених педагогів відмінника народної освіти Катерини Миколаївни Швець,  а наразі молодої енергійної, творчої Пойдіної Лесі Володимирівни, активній діяльності профспілок  колектив ДНЗ № 28 завжди буде мати великий творчий потенціал, стоятиме на позиціях взаєморозуміння, щирості у стосунках.

 

«Ми молоді, красиві, самодостатні»

1 березня 2018 року

1 листопада 1979 р – по вул. Руська 26 відкрито дитячий садок №28„Казка ”.

1980 – 1988р.р. – дитячий садок постійний переможець соціалістичних змагань між дитсадочками міста.

1983 р. -  за плідну роботу на ниві дошкільного виховання колектив дитячого садка занесено на міську Дошку пошани.

1984р. – стає переможцем огляду – конкурсу на кращий фізкультурний майданчик серед дитячих закладів Міністерства освіти.

1985 р. – на базі дитячого садка проведено Республіканський семінар з фізичного виховання.

1988 – агітбригада ДНЗ № 28 нагороджена Почесною грамотою за І місце в обласному конкурсі агітбригад, який проходив в рамках ІІІ Всесоюзного фестивалю народної творчості.

1994 – 1999 – дитсадок є експериментальним майданчиком республіканського значення з художньо – естетичного напрямку виховання дошкільників

1997 – здійснено реконструкцію приміщення дитячого садка, побудовано спортивний зал площею 75 кв. м.

1999 р. дитячий садок зареєстрований як дошкільний виховний заклад „Казка” загального розвитку з художньо – естетичним напрямком.

2003 р. – 2009р.р. – згідно Державного реєстру дитячий садок є дошкільним навчальним закладом № 28 загального розвитку з групами компенсуючого типу.

2004, 2007 – вихователі ДНЗ № 28 Червона О.В., Шевчук Н.О. стали переможцями конкурсів „Вихователь року”.

2005 р. – колектив ДНЗ № 28 є переможцем обласного конкурсу „Моє квітуче Полісся - 2005”.

2007 р. – переможці конкурсу „Новорічний вертеп”.

2007 р. – колектив ДНЗ № 28 нагороджений грамотою за участь у педагогічній виставці „Інноваційні педагогічні технології, творчі доробки, педагогічні ідеї і знахідки”.

2009-20017 р - згідно Державного реєстру дитячий садок є дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу № 28 «Казка» м. Бердичева.

2012 р. вихователь Постригань Ю.А. отримала третє місце у конкурсі «Вихователь року».

2013 р. зміна керівника. На місце мудрого, досвідченого педагога Швець Катерини Миколаївни приходить молода, енергійна Пойдіна Леся Володимирівна.

2013 р. у закладі проведено атестаційну експертизу, за наслідками якої заклад атестовано.

2016 р. на базі закладу проходить фестиваль «Різдвяна зірка»

2017 р. навчальний  заклад став учасником проекту «Сприяння освіті» в рамках меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та Тhe LEGO Foundation (Королівство Данія) та отримав ігрові набори LEGO.

 2017 р на конкурсі пирогів «Таки смачно у Бердичеві» активний член профспілки Тетяна Кіндрась отримала нагороду за оригінальність оформлення смачного пирога.

2018 р на базі закладу проведено конкурс самодіяльності між дошкільними закладами міста (вперше за останні роки)
Наша Адреса:

м. Бердичів,
вул. Руська 26
E-mail: kazka28@ukr.net
E-Адреса: http://dnz-kazka.org.ua

Телефони для довідок:

+38 (04143) 21366
+38 (04143) 26066
+38 (067) 3961123

Ми в соціальних мережах:
Copyright © 2016-2019. Всі права захищено.