Вчитель - логопед: Ви бажаєте, щоб ваша дитина, ставши дорослою, досягла в житті успіхів, зробила блискучу кар’єру, була успішною в бізнесі?

Звичайно ж, шановні матусі та татусі, бабусі та дідусі, ви бажаєте, щоб ваш малюк відбувся, як особистість, почував себе вільним та впевненим завжди і у всьому! Тоді вчіть вашу дитину розмовляти!

Адже навчаючись правильно говорити, дитина вчиться логічно мислити. Не заглядаючи у віддалене майбутнє, спробуйте оцінити сьогоднішній стан мовлення свого малюка. Часто можна чути, як дорослі говорять дитині: «Чому ж ти не навчишся правильно розмовляти? Твої друзі вже добре говорять, і ти старайся». Дитині слід вміло і своєчасно допомогти, а не обмежуватися доріканнями. Ви помітили, що ровесники сміються над неправильним мовленням малюка? В таких випадках дитина може відокремитись від ровесників, що ще більше затримає розвиток мовлення та негативно вплине на її характер: вона стане дратівливою, замкненою, вразливою. Неправильна вимова приносить дитині багато засмучень та труднощів в дошкільному закладі, а в школі ці труднощі збільшуються. Недоліки усного мовлення дуже часто впливають на писемне мовлення. Адже в процесі письма потрібно розподіляти увагу між технічною, орфографічною та мислительною операціями. Крім того, необхідно мати розвинену координацію та дрібну моторику м’язів руки, вміти орієнтуватися у просторі. А найголовніше, щоб правильно написати слово, потрібно вміти правильно його вимовити.

Чиста вимова, лексичне багатство, граматично правильне та логічно зв’язане мовлення – заслуга, передусім, сімейного виховання. І, навпаки, недостатня увага до мовлення дитини нерідко стає головною причиною дислалії – дефектів вимови, не вимовляння та спотворення звуків.

Ви рахуєте, що у вашої дитини є мовленнєві проблеми?

Логопед допоможе оцінити ситуацію. Відмітить які є відхилення  в розмові, розумінні, спілкуванні, які сторони мовлення слід розвивати.

Логопед знає як навчити дитину правильно вимовляти звуки. Корекція звуковимови – найрозповсюдженіший вид роботи логопеда.

В ДНЗ № 28 вже багато років функціонує група для дітей з  фонетико-фонематичним недорозвитком мовлення. У групі працює логопед, два вихователі, психолог, музкерівник, інструктор з фізкультури. Режим групи та навчальна програма ідентична як і в масових групах та велика корекційна робота педагогів. Співробітники групи  - це команда однодумців, які проводять копітку, але таку потрібну роботу  з метою досягнення найкращих результатів у розвитку дитини.       Педагоги, займаючись з дітьми, формують у них фонематичний слух, автоматизують та диференціюють звуки, проводять лексико-граматичну роботу, працюють на д зв’язним мовленням, розширюють коло уявлень дитини  про довкілля, працюють над  звуковим аналізом слів. Більша частина навчально-виховної роботи  проходить  в грі,  адже  відомо, що зацікавленість підвищують ефективність сприйняття.  Важливим  корегуючим чинником в логопедичній практиці є вдосконалення  тонких рухів пальців у до школяриків. Розвитку дрібної  моторики сприяють ліплення, вирізання, ори гамі, складання мозаїки, малювання по контурах. Розфарбовування. Ця робота дає подвійну користь: опосередковано розвивається мовна моторна ділянка (про те, що рівень розвитку мовлення дитини перебуває в прямій залежності від ступеня сформованості тонких рухів пальців рук, добре знають фахівці), та водночас готується рука до письма.  Корегуючий вплив  на мовленнєвий розвиток дитини підтримується педагогами і в другій половині дня. Активними учасниками корекційно-виховного процесу є і батьки, для яких проводяться консультації, відкриті заняття, оформляються тематичні куточки, методичні рекомендації. Батьки зажди вдячні педагогам і стають добровільними помічниками  у справі пропаганди логопедичної допомоги дошкільникам.

Шановні батьки!

Якщо ви помітили помилки у мовленні вашої дитини, вас турбує вимова, звертайтесь за консультацією  до логопеда ДНЗ № 28

Постригань Ірини Петрівни