2021-02-15 20:58:28: "Стрітення відзначаємо, Весноньку закликаємо!"

Педагоги та  діти  ДНЗ № 28  «Казка» щасливі та пишаються тим, що народилися та живуть на такій чудовій, багатій,  мальовничій землі – нашій славній Україні, тут корінь роду українського. Тому вже з дитинства дітей вчать шанувати українські звичаї та традиції.

15 лютого у садочку відзначали Стрітення Господнє. Діти, разом із педагогами, пригадали легенди та казки , в яких розповідається, чому сьогоднішній день має таку назву.

Стрітення Господнє - урочиста дата,

Не дарма ми всі сьогодні

Душею так багаті

Бажаємо вам чудесної

Душевної чистоти,

Нехай волею небесною

Здійсняться мрії всі!

Діти, дізналися, що саме в цей день люди йдуть до Храму, освячують свічки і воду, називають їх стрітенськими. Ця водичка дає людям здоров'я і силу, а свічки оберігають домівки від грому і блискавки. І називають їх громовицею.

Запалимо свічку, щоб горіла,

Щоб блискавки - громовиці

Наших домівок не чіпали,

Щоб ангели - охоронці

Їх охороняли.

Свічечка гори, Господа проси

Щоб він нас любив, від зла захистив,

Щоб ми завжди здорові були,

Щасливі виростали,

Раділи і співали.

В народі кажуть, що на Стрітення зима з весною зустрічаються. Хто з них переможе, той і господарювати буде.

Битися - не билися,

Трохи посварилися,

Потім посміялися,

Друзями зосталися.

З давніх - давен люди вірили в прикмети, які повязані із Стрітенням,  ось і діти долучилися до народної мудрості, пригадали прикмети які їм уже знайомі та дізналися про нові.

• Якщо на Стрітення мороз, то весні скоро не бувати.
  • Якщо іде сніг, то буде урожай багатий.
  • Якщо не Стрітення півень з калюжі води напється, то в травні корова трави попасеться.
  • Якщо весна переможе, то до вечора стане тепліше.

Діти із задоволенням грали в ігри, водили хороводи,  закликали весноньку в гості, співаючи їй пісеньки та  та прощалися із зимою, влаштувавши справжні змагання.

Ось ми і закликали весну. Тепер будемо на неї чекати. Сподіваємось, весна прийде вже зовсім скоро в нашу славну Україну і зігріє нас усіх своїм теплом!

Сонечко по небу цілий день гуляє

Теплою рукою зиму проганяє,

Зиму проганяє, весну закликає:

Веснонько прийди, і тепло нам принеси!

Фотозвіт

Натисніть, щоб переглянути оригінал зображення

До Всіх Новин