Сестра медична старша: Чи знаєте ви про деякі секрети організму вашої дитини?

Догляд за дитиною після щеплення


Після введення вакцини дошкільник має перебувати 30 хв. під наглядом медичного працівника, щоб у разі появи алергічних реакцій йому була надана невідкладна кваліфікована допомога;- Протягом декількох днів після щеплення слід утримуватись від введення в раціон дитини нових продуктів харчування;- Якщо 2-3 дні після щеплення у дитини немає апетиту, то це не є приводом для хвилювання, проте слід забезпечити звичний для дитини режим пиття;- Щеплення не є протипоказанням для прогулянок на свіжому повітрі за умови доброго самопочуття.

Більшість щеплень призводять до появи більш-менш виражених місцевих і загальних реакцій

Місцеві реакції на щеплення

Це «відповідь» тканин на введення вакцини, що виникає впродовж доби після вакцинації безпосередньо на місці ін`єкції і може триматися протягом двох-десяти днів. Найбільш виражені місцеві реакції спостерігають у разі введення АКДП (почервоніння, набряк і біль на місці ін`єкції) та БЦЖ (утворення виразки).

Прояви місцевих реакцій на щеплення:
набряк на місці ін`єкції; 
почервоніння; ущільнення; біль; дрібний червоний висип; збільшення лімфатичних вузлів.

- За всіх типів щеплень рекомендують утриматися від будь-якого локального лікування проявів місцевої реакції.

- Якщо дитина розчісує місце ін`єкції, то слід покрити його легкою марлевою пов`язкою.

- Існують різні ступені тяжкості місцевої реакції. Ступінь тяжкості визначають шляхом вимірювання лінійкою діаметру почервоніння й набряку місця ін`єкції:
~ менше за 2,5 см – легкий;
~ 2,5 – 5 см – середній;
~ більше за 5 см – тяжкий.

За середнього або тяжкого ступеня місцевої реакції, а також у разі запалення лімфатичних вузлів і судин, потрібно терміново звернутися до лікаря.

Загальні реакції на щеплення

Через високу чутливість вегетативної нервової системи дитини до будь-яких подразників проведення вакцинації може призвести до загальних реакцій організму на цю профілактичну процедуру.

До загальних реакцій організму на вакцину належать: підвищена температура тіла; слабкість і сонливість; головний біль; біль у животі та суглобах; нудота та блювання; нетривала непритомність.

- Одноразове блювання і короткочасний пронос не є приводами для занепокоєння і не потребують ніякого спеціального лікування.
Підвищена температура тіла – це нормальна реакція організму дитини на щеплення, яка означає, що імунна система відреагувала на щеплення і починає виробляти імунітет.
Залежно від температури тіла загальні реакції організму дитини на щеплення поділяють за тяжкістю на три ступені:
37,1 °С – 37,5°С – легкий;
38°С – середній;
вище 38°С – тяжкий.

- Обов`язково зверніться до лікаря або викличте швидку, якщо після щеплення у дитини: 

· зависока температура тіла (38°С і вище);

· з`явилися судоми;

· непритомність;

· неспокійний психологічний стан;

· несприйняття їжі та пиття;

· на місці щеплення утворився гнійний нарив.

Після проведення вакцинації батьки мають пильно стежити за самопочуттям, психофізіологічним станом дитини та дотримуватися рекомендацій лікаря!
Застуда чи грип?

Біль у горлі, закладений ніс, кашель та невимовне бажання заховатися під ковдру зазвичай супроводжується запитанням навколишніх: "Це в тебе грип чи просто застуда?". Самому цікаво. Але ж одне так схоже на інше...

Грип можна відрізнити від гострого респіраторного захворювання (ГРЗ) за такими симптомами:

1) Початок - завжди гострий. Хворі, здебільшого, можуть назвати навіть годину, коли відчули, що захворіли.

2) Лихоманка, висока температура тримається три-чотири дні.

3) Швидко наростають симптоми інтоксикації: озноб, рясне потовиділення, сильний головний біль у лобово-скроневій ділянці, біль під час руху очних яблук, світлобоязнь, запаморочення, ломота у м'язах і суглобах.

4) Зазвичай не буває сильного нежиттю, інколи трохи закладений ніс на другий день хвороби.

5) На другу добу хвороби часто виникає болісний кашель, біль по ходу трахеї, що з'являється унаслідок подразнення слизової оболонки.

6) Чхання буває рідко.

7) Досить частий симптом - почервоніння слизової оболонки очей.

При захворюванні на грип і ГРЗ, у першу чергу, потрібно звернутися до лікаря. На додаток до призначених лікарем засобів можна використати народні методи лікування, які підвищують імунітет і сприяють легшому перебігу хвороби.

/Files/images/images.jpg

Напій із шипшини.
Сухі ягоди шипшини потовкти. На 1 л. холодної води використовують 5 ст. ложок ягід. Поставити на вогонь, прокип'ятити 10 хв. Настояти, закутавши на 8-10 годин, процідити. Пити зранку по 1 склянці кожних 2-3 години протягом доби. Можна вживати з медом, варенням, цукром. Бажано пити відвар шипшини протягом тижня, поступово зменшуючи кількість прийомів.


Липа з калиною.
Приготувати суміш, використовуючи таке співвідношення: квіти липи - одна частина, плоди калини - одна частина. Дві столові ложки суміші розвести двома склянками окропу. Кипятити 5-10 хв., процідити. Пити гарячим на ніч по 1-2 чашки.


Малина звичайна.
Сік малини з цукром - добрий освіжаючий напій при високій температурі. Настій сухих плодів готують так: 1 ст. ложку плодів заварити склянкою окропу, настояти 20 хв. Пити по склянці гарячого настою двічи на день.


Асорті з медом.
Одну столову ложку меду, шипшини, малини та смородини залити 100 мл. окропу. Витримати 15 хв. Пити тричі на день по півсклянки перед їдою.


Чорна редька.
Нарізати сиру редьку дуже тонкими скибочками і посипати їх цукром. Солодкий сік, що з'явиться, вживати по 1 ст. ложці щогодини. Використовується при кашлі.


/Files/images/kartinki/7114.gif


Для чого потрібні вітаміни?


Вітамін А Потрібний для здорової шкіри й волосів, росту костей і розвитку зубів, гарного зору.

Вітамін C Бере участь в утворенні енергії в клітках. Допомагає організму боротися з інфекціями.

Вітамін D Допомагає росту й формуванню костей кістяка й зубів (особливо в дитячому віці). 


Продукти, багаті на вітаміни 

Вітамін А Печінка, яйця, молоко й молочні продукти, темно - зелені й жовтогарячі овочі, фрукти і ягоди (морква, обліпиха, абрикоси, гарбуз, цитрусові). 

Вітамін С Яблука, смородина, шипшина, цитрусові, аґрус, капуста, картопля, перець, помідори, полуниця, салат. 

Вітамін D Масло, молоко, жовтки яєць, морська риба. 

Білки - «цеглинки» для будівництва клітинок

Жири - продовольчі й паливні склади

Вуглеводи - паливо для клітинокІМУНІЗАЦІЯ ЗБЕРІГАЄ ЖИТТЯ! 

/Files/images/detia-188.gif

Ми усі прагнемо, щоб наші діти росли здоровими. Ми їх оберігаємо, загартовуємо, консультуємось з лікарями...Але бактерії чи віруси потрапляють до дитячого організму і викликають хворобу. На жаль, імунна система дитини ще нерозвинена, тому потрібно допомогти їй протистояти інфекції.

Багато дитячих хвороб можуть бути попереджені шляхом щеплень. З часу впровадження щеплень кількість захворювань, ускладнень та смертельних випадків від цих хвороб значно знизилась. Імунізація є найбільш ефективним та надійним методом захисту. Сьогодні завдяки розробленим вакцинам існує реальна можливість захистити дітей від значно більшої, ніж раніше, кількості важких і часом смертельних інфекційних хвороб.

Своєчасно і правильно зроблене щеплення допоможе уникнути таких тяжких хвороб, як дифтерія, краснуха, кір, поліомієліт, гепатит В, туберкульоз.

Здоров’я Ваших дітей залежить від Вашої освіченості.

Хай діти зростають здоровими!

ФАКТИ ПРО ЗАХВОРЮВАННЯ, ЯКІ МОЖНА ПОПЕРЕДИТИ ШЛЯХОМ ВАКЦИНАЦІЇ.

ДИФТЕРІЯ – захворювання, що швидко поширюється при кашлі та чханні, може викликати параліч, проблеми дихання, серцеві розлади та призвести до смерті.

ПРАВЕЦЬ (рос.столбняк) може виникнути, коли бактерії правця проникають в організм через ушкоджену шкіру (ранки, подряпини). Захворювання може стати причиною м’язових судом, проблем дихання, серцевих розладів та смерті.

КАШЛЮК (рос.коклюш) поширюється при кашлі та чханні. Викликає довготривалі напади кашлю, які ускладнюють дитині приймання їжі, пиття або навіть дихання. Кашлюк є причиною легеневих проблем, ушкоджень мозку та навіть смерті.

ГЕПАТИТ В – інфекційне захворювання печінки. Він може передаватися від інфікованої матері дитини під час пологів або – від однієї особи до іншої через кров та біологічні рідини (слину, сльози, інші фізіологічні виділення), тобто при будь-якому близькому контакті. Вірус гепатиту В викликає ушкодження печінки. Такі ураження можуть спричинити розвиток смертельного захворювання – раку. Вірус гепатиту В стоїть на другому місці після паління тютюну.

КІР (рос.корь) викликає тяжку лихоманку, висипання та симптоми, подібні до грипу. Захворювання часом може призвести до втрати слуху, запалення легень, ушкоджень мозку та навіть смерті.

ПАРОТИТ (рос.свинка) викликає головний біль, лихоманку, набряк шийних та підщелепних залоз, запалення яєчок у хлопчиків-підлітків та дорослих чоловіків. Захворювання може спричинити втрату слуху, менінгіт (запалення головного та спинного мозку), інші ушкодження мозку.

КРАСНУХА викликає помірну лихоманку, висипи на обличчі, шиї та тулубі. Вагітні, які захворіли на краснуху, можуть втратити дитину або народити немовля з тяжкими вродженими вадами.

ПОЛІОМІЄЛІТ викликає лихоманку і призводить до менінгіту або прижиттєвих паралічів. Захворювання може бути смертельним. Особи, інфіковані вірусом поліомієліту, розповсюджують вірус з виділеннями (калом).

ТУБЕРКУЛЬОЗ залишається найпоширенішим у світі інфекційним захворюванням. Як правило, важкий перебіг хвороби зумовлює інвалідизацію та високу смертність.

До Всіх Статей

Наша Адреса:

м. Бердичів,
вул. Руська 26
E-mail: kazka28@ukr.net
E-Адреса: http://dnz-kazka.org.ua

Телефони для довідок:

+38 (04143) 21366
+38 (04143) 26066
+38 (067) 3961123

Ми в соціальних мережах:
Copyright © 2016-2019. Всі права захищено.